Ołówki Palomino Blackwing vol 530 - limitowana edycja - 12 sztuk

Producent: Blackwing
160.00 PLN

Limitowana edycja VOLUMES BLACKWING z grudnia 2016 roku. VOL. 340 poświęcone Kalifornijskiej Gorączce Złota. Kiedy w 1848 roku podczas pracy w tartaku James W. Marshall znalazł płatki złota w rzece American River w Kaliforni rozpoczęło to niesamowity proces. Setki tysięcy biznesmenów, artystów, prawników i ludzi wszelkich innych profesji zaczęły ściągać do Kalifornii w poszukiwaniu szczęścia i możliwości.

Ten przełomowy moment został uwieczniony w motto stanu Kalifornia - "Eureka! I have found it!". Kalifornia, poza złotem, odnalazła definiującą ją cechę - tygiel ludzi i miejsc, którzy przybywają tu w celu spełnienia marzeń. Moment, w którym została odkryta był dla niej prawdziwym momentem eureki. Podobny moment ma miejsce w procesie twórczym kreatywnych jednostek, kiedy zatracamy się w projekcie i w jednej chwili wyłania się prawdziwa, jedyna przewodnia myśl dzieła. Nowy Blackwing jest poświęcony wszystkim momentom eureki w kreatywnym procesie. Złoty kolor symbolizuje blask i wyjątkowość tego momentu. Ołówek składa również hołd Sutter’s Mill - California Historical Site No. 530, gdzie odkryto w rzece pierwszy płate kzłota.

Ołówek jest złoto-czarny - złote są z korpus i uchwyt gumki, czarne - nadruk na ołówku, gumka i subtelna obramówka wokół stelaża na gumkę. Wyjątkowo, jak na ołówki Blackwing, twardy grafit (extra-firm), są to ołówki o najtwardszym graficie z dostępnej serii.

Ołówki Blackwing przez wielu są uważane za najlepsze ołówki na świecie. Są znane z świetnej jakości grafitu, ikonicznego kształtu oraz wymiennych gumek do ścierania. Przy opracowywaniu swoich dzieł korzystali z nich laureaci nagród Pulitzera, Emmy, Grammy i Academy Awards. Wśród ich użytkowników wskazuje się między innymi Stephena Sondheima, Leonarda Bernsteina, Johna Steinbecka czy Chucka Jonesa, który miał stworzyć przy ich użyciu Królika Bugsa i innych bohaterów Lonely Tunes. Sprawdźcie sami, jak pisze się ołówkiem - legendą!

  • grafit: extra-firm graphite (bardzo twardy)
  • zestaw 12 ołówków w kartonowym pudełku,
  • ołówki z drewna cedrowego, korpus malowany złotą farbą,
  • czarna wymienna gumka do ścierania w metalowym uchwycie w kolorze złotym,
  • wyprodukowane w Japonii.

Jeżeli chcesz, wyślemy do Ciebie wiadomość, jak tylko produkt pojawi się w sklepie!

Wybierz swój wymarzony wariant i podaj nam adres e-mail, a my powiadomimy Cię, kiedy produkt pojawi się na stanie!

Koszyk

Suma: 0.00 PLN