Ołówki Palomino Blackwing vol 73 - limitowana edycja - 12 sztuk

Producent: Blackwing
160.00 PLN

Limitowana edycja VOLUMES BLACKWING z czerwca 2017 roku. VOL. 73 są poświęcone jezioru Tahoe, jak i innym miejscom, które również miały duże znaczenie dla znanej nam sztuki i nauki.

Nie możemy w pełni zrozumieć miejsca lub ludzi żyjących w nim bez zrozumienia obrazów, pism i pieśni utworzonych na tej ziemi. Cud jeziora Tahoe jest doskonałym przykładem. Prace niezliczonych artystów opowiadają o miejscu zachwycającym zarówno naturalnym pięknem, jak i niebezpieczną nieprzewidywalnością - to miejsce, które stoi przed konfliktem między światem naturalnym a postępem cywilizacji. W wyniku ludzkich ambicji i rozwoju w 1960 roku niezwykły błękitny kolor jeziora zaczął zanikać, a głębokość widoczności krążka Secchi (jednostka służąca do pomiaru jasności) w 1997 r. spadła do 66,6 stóp. Na szczęście dzięki żarliwym wysiłkom konserwatorskim jezioro zaczęło odzyskiwać swoją niezwykłą jasność.

Każdy zestaw Blackwing 73 zawiera dwanaście ołówków w kolorze głębokiego błękitu. Liczba 73 odwołuje się do ostatniej głębokości widoczności krążka Secchi jeziora - 73 stopy.

Ołówki Blackwing przez wielu są uważane za najlepsze ołówki na świecie. Są znane z świetnej jakości grafitu, ikonicznego kształtu oraz wymiennych gumek do ścierania. Przy opracowywaniu swoich dzieł korzystali z nich laureaci nagród Pulitzera, Emmy, Grammy i Academy Awards. Wśród ich użytkowników wskazuje się między innymi Stephena Sondheima, Leonarda Bernsteina, Johna Steinbecka czy Chucka Jonesa, który miał stworzyć przy ich użyciu Królika Bugsa i innych bohaterów Lonely Tunes. Sprawdźcie sami, jak pisze się ołówkiem - legendą!

  • grafit: miękki japoński grafit,
  • ołówki z drewna cedrowego,
  • błękitny korpus ołówków jest pokryty mapą topograficzną jeziora,
  • zestaw 12 ołówków w kartonowym pudełku,
  • biała wymienna gumka do ścierania w aluminiowym uchwycie,
  • biały tłoczony nadruk,
  • wyprodukowane w Japonii.

Jeżeli chcesz, wyślemy do Ciebie wiadomość, jak tylko produkt pojawi się w sklepie!

Wybierz swój wymarzony wariant i podaj nam adres e-mail, a my powiadomimy Cię, kiedy produkt pojawi się na stanie!

Koszyk

Suma: 0.00 PLN