Chmura tagów
Myślimy, że zainteresują Cię również:
Naklejki Midori Transfer
Naklejki Midori Transfer
27,50 zł
Spinacze D-Clips Midori - mini
Spinacze D-Clips Midori - mini
26,50 zł
Milan Gumka syntetyczna 430
Milan Gumka syntetyczna 430
1,50 zł
szt.
Pióro wieczne Tibaldi Bononia Seilan Purple - 18k
Pióro wieczne Tibaldi Bononia Seilan Purple - 18k
1 100,00 zł
Slow Design Notes Libri Muti Naturalis Historia
Slow Design Notes Libri Muti Naturalis Historia
115,00 zł
Midori Aluminiowa Linijka 15 cm
Midori Aluminiowa Linijka 15 cm
26,00 zł
Slow Design Notes Canvas Book Flowers #6
Slow Design Notes Canvas Book Flowers #6
160,00 zł
Naboje atramentowe KAWECO
Naboje atramentowe KAWECO
9,00 zł
Marka: Blackwing 0

Legendarne ołówki Blackwing - co jest w nich tak wyjątkowego? Dlaczego są aż tak popularne? Dlaczego tak lubiane? Na te inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

NOTEKA / Ołówki Blackwing


Ołówka Blackwing 602 używali laureaci nagród Grammy, Emmy, Pulitzera oraz Academy Award. Byli to między innymi John Steinback, Stephen Sondheim, Leonard Bernstein. Wśród tego grona był także Chuck Jones, który przy użyciu tego ołówka stworzył Królika Bugsa i inne postacie z Looney Tunes. Historia ołówka Blackwing sięga 1930 roku, kiedy to model 602 został on wyprodukowany przez Eberharda Fabera. Po wielu zawirowaniach wewnątrz firmy jego produkcja została zaprzestana w 1998 roku. Zasoby uwielbianych ołówków zaczęły maleć, a ich ostatnie sztuki na portalu eBay osiągały zawrotną cenę 40$ za sztukę.

Artyści szukali ołówka, który zastąpiłby im ołówki Blackwing. Zauważyli, że produkty premium marki Palomino wypadają korzystnie w porównaniu z kultowym Blackwingiem. Wielu z nich złożyło firmie wyraźną propozycję ożywienia legendarnego Blackwinga i powrót do charakterystycznych okuć ołówka. Ponowna produkcja ołówków Palomino rozpoczęła się w 2010 roku. Od razu ołówki zyskały gro fanów. Wielu uważa je za najlepsze ołówki na świecie!Co cechuje ołówki Blackwing?

Część cech Blackwinga jest widoczna na pierwszy rzut oka - wymienna gumka, ikoniczny design, tłoczony i foliowany nadruk czy doskonałe jakościowo wykończenie korpusu, o części na pewno przekonacie się jak tylko zaczniecie używać ołówka - widać wtedy jakość cedrowego drewna i japońskiego grafitu z domieszką gliny i wosku.


Ołówki Blackwing

Standardowa oferta ołówków obejmuje w tym momencie trzy modele: Blackwing, Blackwing 602 oraz Blackwing Pearl. Ołówki Blackwing 602 mają wytłoczone reklamowe hasło marki: "HALF THE PRESSURE, TWICE THE SPEED", co ma określać łatwość i płynność pisania ołówkami, których grafit zawiera domieszkę wosku.

NOTEKA / Blackwing

Ołówki mają wymienne gumki dostępne w wielu kolorach, co pozwala dodatkowo spersonalizować ołówek. Aktualnie dostępne w Notece kolory znajdziecie tutaj (klik!).

Blackwing Volumes - o co tu chodzi?Blackwing Volumes to limitowane serie ołówków Blackwing, które są poświęcone ikonicznym historiom postaci, które miały wpływ na naszą kulturę. Marka wypuszcza aż 4 limitowane edycje rocznie. Zarówno design, jak i numer nadany serii upamiętnia kulturalne ikony i wydarzenia. Limitowane edycje bardzo szybko się wyprzedają, w związku z czym są prawdziwą gratką dla koneserów. Aktualnie dostępne w Notece edycje znajdziecie tutaj (klik!).

Do tej pory wydano 5 edycji VOLUMES:

  • vol. 725 (czerwiec 2015) - poświęcony Newport Folk Festival,
  • vol. 211 (wrzesień 2015) - poświęcony pisarzowi i artyście Johnowi Muirowi
  • vol. 1138 (grudzień 2015) - poświęcony filmowi "Trip To The Moon" i sci-fi,
  • vol. 24 (marzec 2015) - poświęcony pisarzowi Johnowi Steinbackowi,
  • vol. 56 (czerwiec 2015) - poświęcony amerykańskiemu baseballiście Joe DiMaggio (dostępny po wakacjach).

Została wyprodukowana jeszcze jedna limitowana edycja, nie będąca częścią serii VOLUMES - poświęcona wieloletniemu użytkownikowi ołówków Blackwing, twórcy Królika Bugsa i innych postaci z kreskówki Looney Tunes - Chuckowi Jonesowi. Ołówki mają korpus klasycznego Blackwinga 602 i różowe gumki. Dostępne tutaj (klik!).

Fundacja

W związku z tym, że marka Backwing od zawsze była związana z atystami i kulturą, została założona fundacja Blackwing Foundation, a część dochodów ze sprzedaży ołówków jest przeznaczana na muzyczną i artystyczną edukację dzieci. Więcej o fundacji możecie przeczytać tutaj: klik!


Na koniec - czym jest ołówek Blackwing?


Zobaczcie też ten krótki film przygotowany przez producenta. 


A Wy? Jesteście ciekawi, jak pisze się ołówkiem - legendą? A może mieliście już okazję używać ołówków Blackwing? Chcemy poznać Wasze opinie!

Produkty Blackwing są oczywiście dostępne w Notece pod tym linkiem (klik!).

Komentarze do wpisu (0)

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl