Ołówki Blackwing Volume XIX Edycja Limitowana

Dostępność: brak towaru
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.

Ten produkt jest chwilowo niedostępny.

Producent: Blackwing

Opis produktu:

Dostępne tylko stacjonarnie na sztuki.

Ołówki Blackwing Volume XIX to edycja limitowana. Upamiętnia udzielenie kobietom prawa do głosowania.

18 sierpnia 1920r. Tennessee stał się 36 stanem, który ratyfikował 19 poprawkę. Po prawie stuleciu lobbowania, marszu i protestów odmawianie komukolwiek prawa do głosowania ze względu na płeć było ostatecznie nielegalne. Był to ogromny krok naprzód w kierunku równych praw wyborczych w Stanach Zjednoczonych, jednakże nie był on pozbawiony wad.

Niektórzy członkowie ruchu praw wyborczych starali się wykluczyć czarne kobiety spod ochrony poprawek. Nawet po przyjęciu 19 poprawki prawa wyborcze Amerykanów pochodzenia czarnoskórego, latynoskiego czy azjatyckiego nadal były represjonowane, często nawet gwałtownie. Chociaż ustawa o prawach wyborczych z 1965 roku miała na celu wyeliminowanie tych praktyk, a gerrymandering i inne techniki tłumienia wyborców nadal zagrażają prawu wszystkich Amerykanów do prawa wyborczego.

Edycja XIX charakteryzuje się twardym grafitem. Korpus ołówka jest w kolorze fioletowym, zdobi go złoty nadruk inspirowany flagą wyborczą, biały napis Blackwing, srebrna skuwka i fioletowa gumka. 36 złotych gwiazdek reprezentuje 36 stanów, które ratyfikowały poprawkę.

Ołówki Blackwing przez wielu są uważane za najlepsze ołówki na świecie. Są znane z świetnej jakości grafitu, ikonicznego kształtu oraz wymiennych gumek do ścierania. Przy opracowywaniu swoich dzieł korzystali z nich laureaci nagród Pulitzera, Emmy, Grammy i Academy Awards. Wśród ich użytkowników wskazuje się między innymi Stephena Sondheima, Leonarda Bernsteina, Johna Steinbecka czy Chucka Jonesa, który miał stworzyć przy ich użyciu Królika Bugsa i innych bohaterów Lonely Tunes. Sprawdźcie sami, jak pisze się ołówkiem - legendą!

  • grafit: twardy,
  • zestaw 12 ołówków w kartonowym pudełku,
  • ołówki z drewna cedrowego, korpus pokryty matowym lakierem w kolorze fioletowym,
  • fioletowa wymienna gumka do ścierania w metalowym uchwycie w kolorze srebrnym,
  • wyprodukowane w Japonii.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl