Ołówki Blackwing VOL. 2 - limitowana edycja 2024

Dostępność: ostatnie sztuki
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.

Ten produkt jest chwilowo niedostępny.

Producent: Blackwing

Opis produktu:

Dostępne online w pełnych opakowaniach i stacjonarnie na sztuki.

Najnowsza odsłona ołówków Blackwing Volumes mówi o tym, że sztuka niesie zmianę. Charakteryzuje je specjalna "popękana" powierzchnia z świecącymi w ciemności szczelinami, co jest interpretacją słów Leonarda Cohena: “There is a crack in everything. That’s how the light gets in.”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza to, że wszędzie, nawet w najgorszych czasach, znajdzie się szczelina, którą można wypełnić światłem, sztuką, nauką i nadzieją na zmianę.

Ołówki Blackwing Vol. 2 mają specjalnie zaprojektowany do tej edycji wyjątkowo twardy grafit - dotąd najtwardszy w ołówkach Blackwing, czyli 2X Firm Graphite.

Historia: W 1973 roku sztuka znalazła się na czele przemian kulturowych. Armia Stanów Zjednoczonych właśnie wycofała się z Wietnamu po prawie dwudziestu latach, a optymizm z połowy stulecia ustąpił miejsca niepewności. Sztuka, nawet tworzona z myślą o masie, przybierała ciemniejszy ton. Najbardziej dochodowy film z 1973 roku – "Egzorcysta" – i najlepiej sprzedający się album – "The Dark Side of the Moon" Pink Floyd – dały nam wgląd w krajobraz kulturowy tamtych czasów. W kolejnym roku nowa fala sztuki – filmy takie jak "Chinatown" i albumy takie jak "Natty Dread" Boba Marleya – rzuciły nowe światło na cały system. Sztuka odzwierciedla otaczający nas świat i pomaga przetwarzać złożone problemy, abyśmy mogli iść do przodu. Leonard Cohen powiedział kiedyś: “There is a crack in everything. That’s how the light gets in.”. Pięćdziesiąt lat później Blackwing 2 znów zwraca uwagę na rolę sztuki w wprowadzaniu zmian. Każdy ołówek ma popękany, świecący w ciemności wzór, który nawiązuje do dwoistości sztuki i trudnych realiów, które ją inspirują. Każdy ołówek zawiera także najtwardszy jak dotąd grafit Blackwinga – specjalny podwójnie grafit opracowany dla tego wydania.

Nowe wydanie ołówków od Blackwing - edycja VOL. 2 charakteryzuje się bardzo twardym grafitem (2x firm). Korpus ma matowe granatowe wykończenie, turkusowe pęknięcia, które świecą w ciemności. Zwieńczony jest srebrną obsadką i beżową gumką.

Ołówki Blackwing przez wielu są uważane za najlepsze ołówki na świecie. Są znane z świetnej jakości grafitu, ikonicznego kształtu oraz wymiennych gumek do ścierania. Przy opracowywaniu swoich dzieł korzystali z nich laureaci nagród Pulitzera, Emmy, Grammy i Academy Awards. Wśród ich użytkowników wskazuje się między innymi Stephena Sondheima, Leonarda Bernsteina, Johna Steinbecka czy Chucka Jonesa, który miał stworzyć przy ich użyciu Królika Bugsa i innych bohaterów Lonely Tunes. Sprawdźcie sami, jak pisze się ołówkiem - legendą!

  • grafit: bardzo bardzo twardy (2x firm),
  • zestaw 12 ołówków w kartonowym pudełku,
  • ołówki z drewna cedrowego, granatowy korpus z charakterystycznymi pęknięciami, które świecą w ciemności,
  • beżowa wymienna gumka do ścierania w metalowym uchwycie w kolorze srebrnym,
  • wyprodukowane w Japonii.
Myślimy, że zainteresują Cię również:
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl