Ołówki Blackwing Vol 55

Dostępność: ostatnie sztuki
Cena: 170,00 zł 170.00
ilość szt.

Ten produkt jest chwilowo niedostępny.

Producent: Blackwing

Opis produktu:

Dostępne online w pełnych opakowaniach i stacjonarnie na sztuki.

Blackwing Vol. 55 to ukłon w stronę złotego podziału, harmonii znanej również jako boskiej proporcji.

Złoty podział to matematyczny współczynnik, często spotykany w przyrodzie, sztuce i projektowaniu. Nadaje światu kompozycję i symetrię, której do końca nie rozumiemy, a uważamy za piękne. Możemy go usłyszeć w aranżacjach Beethovena, Mozarta i Bacha. Wyczuwalna jest także w sylabicznych wzorach poezji sanskryckiej. Zauważalna jest w pracach artystów i architektów od Salvadora Dali po Franka Lloyda. Zasadę trójpodziału można zastosować w codziennym życiu, w fotografii, kadrując portret zgodnie z ta zasadą.

Blackwing celebruję Złoty Podział. To przypomnienie, aby zwolnić i podziwiać otaczające nas piękno. Edycja Vol 55 charakteryzuje się grafitem o zbalansowanej twardości, a wzór korpusu ołówka inspirowany jest ciągiem Fibbonaciego - serią liczb, które są zbliżone do złotego podziału. Szerokość każdego bloku kolorystycznego jest sumą szerokości poprzednich dwóch bloków: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, i 55. Wzór został zaprojektowany w milimetrach, a następnie został przeskalowany, tak aby zmieścił się na ołówku Blackwing. 

Ołówki Blackwing przez wielu są uważane za najlepsze ołówki na świecie. Są znane z świetnej jakości grafitu, ikonicznego kształtu oraz wymiennych gumek do ścierania. Przy opracowywaniu swoich dzieł korzystali z nich laureaci nagród Pulitzera, Emmy, Grammy i Academy Awards. Wśród ich użytkowników wskazuje się między innymi Stephena Sondheima, Leonarda Bernsteina, Johna Steinbecka czy Chucka Jonesa, który miał stworzyć przy ich użyciu Królika Bugsa i innych bohaterów Lonely Tunes. Sprawdźcie sami, jak pisze się ołówkiem - legendą!

  • grafit: zbalansowany,
  • zestaw 12 ołówków w kartonowym pudełku,
  • ołówki z drewna cedrowego, korpus pokryty matowym lakierem,
  • różowa wymienna gumka do ścierania w metalowym uchwycie w kolorze srebrnym,
  • wyprodukowane w Japonii.
Myślimy, że zainteresują Cię również:
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl